Projektowanie ogrodów – Wrocław i dolnośląskie

Projektowanie i zakładanie ogrodów to wdzięczne zajęcie, które stanowi dla nas źródło ogromnej satysfakcji. Gruntowna wiedza i kreatywne podejście pozwalają nam tworzyć wyjątkowe projekty i aranżacje ogrodów, które łączą estetykę z funkcjonalizmem i harmonijnie wtapiają się w otoczenie.

Projektowanie ogrodów wymaga indywidualnego podejścia, dlatego każdy nasz projekt jest szeroko konsultowany z Inwestorem, aby spełniał jego oczekiwania w 100 procentach. Niepowtarzalny charakter przestrzeni uzyskujemy wykorzystując inwencję twórczą oraz nowoczesne technologie i materiały do ogrodu. Odpowiedni dobór roślin, uwzględniający warunki klimatyczne, ukształtowanie terenu, rodzaj gleby, nasłonecznienie panujące w danym miejscu sprawia, że zaprojektowany przez nas ogród będzie się prezentował zjawiskowo przez cały rok.

Zakładanie ogrodów – z pasją i zaangażowaniem

W projektowaniu i zakładaniu ogrodów niezwykle istotne jest właściwe wyczucie proporcji oraz umiejętne wkomponowanie w przestrzeń wszystkich niezbędnych elementów. W naszej pracy duży nacisk kładziemy na wewnętrzną spójność ogrodu i dbałość o najdrobniejsze detale. Specjalizujemy się w projektowaniu ogrodów prywatnych, przygotujemy także metamorfozy istniejących ogrodów.

Na uwagę zasługuje nasz profesjonalizm i elastyczne podejście. Zajmujemy się głównie projektowaniem i zakładaniem ogrodów we Wrocławiu i okolicach, ale chętnie pracujemy również poza regionem. Działamy nieszablonowo, nie boimy się wyzwań.

Etapy przygotowania projektu ogrodu:

 1. Zaczynamy od spotkania w terenie: rozmowa na temat wizji, upodobań Inwestora jest sprawą kluczową. Sprawdzając warunki terenu pozyskujemy mapy i plany projektowanego terenu. Dokonujemy ewentualnych pomiarów lub umawiamy się na wizytę w celu inwentaryzacji terenu. Po ustaleniu warunków współpracy przedstawiamy wycenę projektu.
 2. Przygotowujemy wstępne koncepcje układu funkcjonalno-przestrzennego dla danego terenu – w 3 wersjach do wyboru. Po wyborze przez Inwestora tej jednej powstaje ostateczny układ funkcjonalno-przestrzenny do akceptacji Klienta.
 3. Dokonujemy doboru gatunkowego roślinności, który szczegółowo omawiamy z Klientem.
 4. Na podstawie wcześniejszych etapów pracy powstaje projekt finalny ogrodu.

Projekt ogrodu zawiera:

 • koncepcję zagospodarowania w rzucie z góry, z wrysowaną roślinnością oraz innymi projektowanymi elementami
 • projekt techniczny nasadzeń roślinności
 • specyfikację roślinną – spis ilości i rodzaju wszystkich użytych roślin wraz z propozycją miejsc ich zakupu
 • detale architektoniczno-budowlane
 • schemat oświetlenia

Dodatkowo:

 • systemy nawodnienia
 • charakterystykę ogrodzenia
 • wizualizację na 4 pory roku
 • wycenę realizacji ogrodu z uwzględnieniem poszczególnych materiałów

Zapraszamy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia w projektowaniu i aranżacji ogrodów!

Projektowane przez nas ogrody dadzą Ci gwarancję, że otrzymasz projekt skrojony na miarę Twoich oczekiwań.